Начало / Последни новини / СКШ „Плевен XXI“ се представи с 6 момичета в Национален турнир в Стара Загора

СКШ „Плевен XXI“ се представи с 6 момичета в Национален турнир в Стара Загора

Любомира Ленкова спечели бронзов медал при момичетата до 12 години в турнир А на Национална купа „Траяна“, която се проведе от 20 до 22 януари в Стара Загора. Любомира натрупа 3.5 точки от 7 възможни и прибави 70 точки към международното си ЕЛО.

Със същия актив четвърта се класира Кристина Апулчева. Аделина Тодорова записа 3 победи в турнира, а Ева Русева  завърши с 2.5 т.

Ненавършилата още 9 години Нора Рашева, която вече се състезава при 10-годишните,  остана четвърта с 3.5 т., а Дария Георгиева победи в три от партиите си.

Носител на Купа Траяна и победител в турнир А в конкуренцията на 92 състезатели стана 14 годишният Стоян Стоянов, състезател на ШК „Асеновец“, който завърши с 6 т.