Начало / Последни новини / СКО Север с пет медала и четвърто място за купа „Идеал Стандарт“

СКО Север с пет медала и четвърто място за купа „Идеал Стандарт“

По два златни и бронзови, и един сребърен медал, както и четвърто място в комплексното класиране. Това е равносметката от участието на СКО Север /Плевен/ в традиционното състезание на средна дистанция по лятно ориентиране за купа „Идеал Стандарт“ край Севлиево.

Тотална доминация за плевенчани при девойките до 18 години, където битката за победата беше между съотборнички. Спечели я Катерина Минкова, изпреварвайки с близо осем минути Цветелина Цветанова. Нашите превъзхождаха и при юношите в същата възраст. Калоян Иванов заслужи първото място, а Здравко Колев бронзовият медал. Със същото отличие се окичи и Вилиана Гургурова при момичетата до 16 години. Пламен Райков /М35/ финишира шести. С позиция по-назад се класираха Павел Здравков /М14/ и Мартин Минков /М35/. Елена Здравкова /Ж12/ и Деница Иванова /Ж14/ са десети.

С актив от 79 точки, СКО Север е на четворто място в комплексното класиране. Браун тим /Велико Търново/ спечели купа „Идеал Стандарт“.