Начало / Последни новини / СКО Север с петима призьори за купа „Трите хълма”

СКО Север с петима призьори за купа „Трите хълма”

Две първи, второ и две трети места за СКО Север /Плевен/ в международното състезание по ориентиране за купа „Трите хълма“ във Велико Търново. Надпреварата бе на дълга дистанция. Елена Здравкова спечели старта при най-малките момичета – до 10 години. В изключително оспорвана битка, тя измина 800 метра и 4 контролни точки за 4:21 минути. На стотна от секундата след остана представителката на Сливен – Тея Сярова. Елвина Иванова осигури другата победа за плевенчани. Стори го при дамите до 45 години, преодолявайки 4.2 км с 200 метра изкачване и 12 контроли с близо 5 минути по-бързо от троянската състезателката Емилия Михайлова. 17 секунди не достигнаха на Здравко Колев да триумфира при момчетата до 14 години. Дистанцията от 3.6 км със 150 метра изкачване и 11 контролни точки първи измина ямболлията Тервел Драгоев. По трасето от 6.0 км с 285 метра изкачване и 16 контроли Пламен Райков финишира с трето време при мъжете до 35 години. С 5 минути по-бърз от него бе победители Теодор Тодоров от Валди /София/. Трета позиция и за Лиляна Маринова при жените до 20 години. Тя измина 5.1 км с 260 метра изкачване и 15 контролни точки за 1:15:10 часа. Борислава Миткова от Валди /София/, е победителка, следвана от представителката на домакините Елица Атанасова. Вилиана Гургурова /Ж14/ и Милен Гургуров /М50/ се класираха на четвърто място.

Плевенският клуб е на седма позиция в крайното комплексно класиране с актив от 186 точки. Купа „Трите хълма“ вдигна отбора на Вариант 5 /Търговище/ – 299 т., следван от Сини камъни /Сливен/ – 260 т. и Истрос /Русе/ – 257 т.