Начало / Последни новини / СКО Север с купа „Деветашко плато“

СКО Север с купа „Деветашко плато“

Плевенският клуб по ориентиране Север спечели тазгодишното издание на купа „Деветашко плато“. Направи го убедително, събирайки двойно повече точки – 116 от втория в крайното комплексно класиране Вежен Тетевен/ – 54 т.. Плевенчани вдигнаха трофея след като завоюваха 14 медала – 7 златни, 3 сребърни и 4 бронзови. Надпреварата бе на средна и спринтова /удължена/ дистанция. Победители за Север в своите възрастови групи станаха – Павел Здравков /M12/, Калоян Иванов /M14/, Цветелин Велков /M16/, Никола Иванов /M18/, Мартин Минков /M35/, Вилиана Гургурова /Ж14/ и Цветелина Цветанова /Ж16/. Втори се класираха Александър Димитров /M21E/, Здравко Колев /M14/ и Пламен Райков /M35/. Симеон Митев /M12/, Иван Димитров /M50/, Катерина Минкова /Ж16/ и Цветелина Митева /Ж35/ финишираха на трето място.