Начало / Последни новини / СКО Север с две призови класирания за купа „Абритус“

СКО Север с две призови класирания за купа „Абритус“

Второ и трето място за СКО Север /Плевен/ в 57-ото издание на състезанието по ориентиране за купа „Абритус“. Надпреварата се проведе на средна дистанция край Разград и в нея участваха над 230 ориентировачи от 16 клуба. Най-добър от плевенчани бе Пламен Райков. При мъжете до 35 годни той измина 5,4 км с 20 контролни точки за 43:18 минути. Само с 56 секунди по-бърз от него бе Даниел Николов от Бегун /Варна/. Вилиана Гургурова завърши трета при девойките до 16 години. По трасето от 3,9 км с 15 контроли преди нея финишираха Велина Коева от Компас крос /Русе/ и Виктория Харманджиева от Истрос /Русе/. Трима плевенски ориентировачи завършиха близо до призовата тройка – Елена Здравкова /Ж12/, Здравко Колев /М16/ и Цветелин Велков /М18/ са четвърти. Шесто място за Калоян Иванов /М16/, Никола Иванов /М18/ и Данчо Борисов /М55/. С позиция по-назад от тях се класираха Тони Иванов /М18/ и Даниел Симеонов /М45/. Александър Иванов /М14/ е осми, а Иван Димитров /М55/ – девети. Петима плевенчани останаха извън призовата десетка. В крайното отборно класиране СКО Север е на пета позиция с 66 точки. Купа „Абритус“ завоюва Вариант 5 /Търговище/ със 167 точки.