Начало / Последни новини / СКО Север /Плевен/ с победа и трето място за купа „Сакар“

СКО Север /Плевен/ с победа и трето място за купа „Сакар“

Първо и трето място завоюваха състезателите на плевенския СКО Север в традиционната международна надпревара по лятно ориентиране за купа „Сакар”. В нея участваха над 350 ориентировачи. От петимата плевенчани най-добре се представи Данчо Борисов. Той спечели битката при мъжете до 55 години. Борисов взе сериозна преднина с победите си в първите два старта – средна и дълга дистанция. В третото задание /отново средна дистанция/ финишира трети. Общото му време /от трите старта/ е с 31:14 минути по-добро от това на най-сериозния му конкурент Румен Величков от Сърнена гора /Стара Загора/. Здравко Колев донесе другото призово класиране за СКО Север. Той се класира на трето място при момчетата до 16 години. Колев завърши трети в двата старта на средна дистанция и осми на дългата. Тук съотборникът му Калоян Иванов е на осма позиция. С място по-напред завърши Никола Иванов в надпреварата до 18 години. Вилиана Гургурова пък е осма при момичетата до 16 години. СКО Север е на 13-о място с 29 точки в комплексното класиране за купа „Сакар“. Трофеят спечели Вариант 5 /Търговище/.