Начало / Последни новини / СКО Север затвърди завоювани позиции

СКО Север затвърди завоювани позиции

Силното представяне през 2017-а и 2018-а бе последвано от още стойностни успехи през 2019 година за плевенския клуб по ориентиране Север. През изминалите месеци ориентировачите ни взеха участие 6 държавни първенства с 11 старта и в 3 старта от международните състезания за Национална купа „България”. В тях постигнаха 3 първи, 21 втори и 10 трети места. Освен въпросните, състезателите завоюваха 11 четвърти, 9 пети, 13 шести, 12 седми, 23 осми, 10 девети места и 33 класирания до 15-о място. От спортния календар на БФО /предлага над 60 вътрешни прояви в страната през годината по лятно, коло- и нощно ориентиране, състоящи се от следните дисциплини – дълга, средна, спринт и щафети/, плевенчани участваха в 18 старта от 15 състезания в страната. Резултатът – 28 първи, 30 втори, 41 трети места.

В изброените стартове взеха участие 50 картотекирани състезатели във възрастови групи от 10 до 65 години. От тях 22 деца, юноши, девойки и младежи /от 10 до 18 години/, 18 жени и мъже над 21 години и 10 ветерани /от 35 до 65 години/.

На държавното първенство по колоориентиране във Велико Търново спечелиха 4 сребърни медала в щафетите: момчетата до 12 години /М-12/ – Милен Иванов, Симеон Митев и Елена Здравкова; Ж-16 – Вилиана Гургурова, Деница Иванова и Катерина Минкова; М-18 – Никола Иванов, Калоян Иванов и Здравко Колев; М-20 – Мартин Симеонов, Цветелин Велков и Здравко Христов.

На купа „България“ завоюваха 2 втори места – Калоян Иванов /М-16/ и Здравко Колев /М-16/, 2 четвърти и 1 пето място за Лиляна Маринова /Ж-20/, 1 второ и 2 трети за Александър Йорданов /М-10/.

На ДП 12-18 г. първо място в щафетата на Ж-18 заслужиха Вилиана Гургурова, Катерина Минкова и Цветелина Цветанова. Трето и четвърто място за Здравко Колев в спринта и дългата дистанция. Трета позиция и за щафетата М-18 – Никола Иванов, Цветелин Велков и Здравко Колев.

От ДП нощно ориентиране – сребърен медал за Здравко Колев /М-16/, на четвърта позиция се класираха Катерина Минкова /Ж-18/, Никола Иванов /М-18/ и пето място за Лиляна Маринова /Ж-20/.

На ДП маратон бронзов медал взе Здравко Колев /М-18/, а четвърта е Лиляна Маринова /Ж-20/.

Друго признание за плевенския клуб е, че за пореден път проведе успешно традиционното състезание по ориентиране за купа „3-ти март”, първо от календара на БФО по лятно ориентиране, с участието на над 300 състезатели от 28 български клуба, които бяха наградени с медали в 13 възрастови групи, мъже и жени.

Пламен Райков – състезател и треньор на СКО Север /Плевен/:

„Отчитаме успешна състезателна 2019 година. През нея клубът ни спечели призови отличия в отборно класиране за национални купи. Основен принос за шестото място на СКО Север в националното класиране по спечелени точки имат юношите и девойките. В никакъв случай не се омаловажават постиженията на останалите ни състезатели. Като приоритет остава стремежа ни за привличане на деца 12-14 г., където представянето ни е по слабо“, анализира Райков.

По традиция, през януари 2020 г. на специално тържество ще бъдат наградени най-успешните състезатели за 2019 г..