Начало / Последни новини / Скачачът Габриел Митов осми на балканското

Скачачът Габриел Митов осми на балканското

Балканският шампион на скок височина за юноши младша възраст Габриел Митов не успя да повтори същия успех в шампионата на старшата възраст, в столичната зала „Асикс Арена“. Възпитаникът на Спринт /Червен бряг/ се класира на осмо място с резултат 1.75 метра. Постигна го от първия си опит в състезанието. След това изненадващо направи три неуспешни на преодолимите за него 1.80 м и приключи участието си. Другият българин в сектора Николай Янчев, който в края на миналия месец изпревари Митов и грабна националната титла, също не се представи добре в балканския шампионат. Той се класира само на позиция пред червенобрежкия скачач. И неговото участие бе сходно на това на Митов, скачайки от раз началните за него 1.80 м, последвани от три фаула на 1.85 м.

Шампион на Балканите стана сърбина Ясмин Халили с 2.14 м. Втори е хърватина Филип Мърчич с 2.12 м, а бронзовия медал взе Енес Кан Байрактароглу от Турция с 2.09 м.