Акценти

Скачачка на АК Плевен 2014 на крачка от медал

Ивета Бойнова от АК Плевен 2014 се класира на четвърто място в скока на височина от националния шампионат по лека атлетика за девойки под 20 години, който се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. Един неуспешен опит й отне бронзовия медал. Плевенчанката води изключително оспорвана битка за третото място с Дияна Консулова от СК Атлетика 2012 /Велико Търново/. И двете преодоляха от раз 1.45 м, 1.50 м и 1.55 м. Търновлийката прелетя от втори опит над 1.58 м, а Бойнова от трети път. След това направиха по три неуспешни на 1.61 м.

На пето място се класира Цветелина Герганова от Спартак /Плевен/ с 1.55 м, а седма е съотборничката й Теодора Спасова – 1.50 м. Пловдивчанката Пламена Миткова и Ивайла Тодорова от Евър /Варна/ са шампионки с 1.67 м.

Прочетете също:

Плевен домакинства на престижен международен турнир по шахмат с над 90 участници от четири държави, наградени са най-добрите млади шахматисти в различни възрастови групи

В Плевен се проведе Международният турнир по класически шахмат, носещ името „Купа Плевен XXI“, в …