Начало / Последни новини / Скачачи от Плевен и Червен бряг без конкуренция в Сърбия

Скачачи от Плевен и Червен бряг без конкуренция в Сърбия

Тотална доминация на СКЛА Спартак /Плевен/ и Спринт /Червен бряг/ в лекоатлетическия международен турнир на скок височина „Зимски Джамп” в Пирот /Сърбия/. Възпитаниците на треньорите Георги Гетов /Спартак/ и Ваня Герчева-Симеонова /Червен бряг/ спечелиха 14 медала. Плевенчани са с 4 златни и 3 сребърни. Победи извоюваха Георги Попов /момчета – родени 2009 година/, Цветелина Герганова /момичета под 16 г./, Емил Костов /момчета под 14 г./ и Браян Пейчев /юноши/. Второ място за съотборниците им Валерия Заркова /момичета р. 2007 г./, Венеса Цанова /девойки/ и Марин Малашки /юноши/.

Три златни медала за Спринт – Иван Цанков /момчета р. 2008 г./, Денис Мариянов /момчета под 16 г./ и Ивана Червенкова /девойки/. Съотборниците им Андреа Лазарова /момичета под 14 г./ и Лъчезар Илиев /момчета под 16 г./ се класираха на второ място. С бронзови медали се окичиха Янислав Илиев /момчета под 16 г./ и Петко Стаменов /юноши/.