Начало / Последни новини / Симонета Иванова (Спартак Плевен XXI) е 6-та за жени в България

Симонета Иванова (Спартак Плевен XXI) е 6-та за жени в България

Отлично се представи състезателката на „Спартак Плевен XXI“ на завършилото в Плевен на 6 март Държавно Индивидуално Първенство по шахмат за жени. Първокурсничката в Медицинския университет в Плевен успя да съвмести учебната си програма с любимия си спорт и да вземе участие първенството. Тя дори водеше в класирането в първите четири кръг и накрая  – с 3 победи, 2 загуби и 4 ремита, едно от които срещу шампионката Нургюл Салимова, се класира на 6-то място.

Шахматните емоции в града продължават. На 11 и 12 март в хотел „Ростов“ ще се проведе Зоново състезание, което се явява кфалификация за Държавно първенство за възрастовите групи до 12,14,16,18 и 20 г. В него ще  вземат участие състезатели от Северозападна България,а първите 6 от всяка група при юношите и девойките се класират за финалите през месец април в град Пловдив.Техническата конференция е в събота от 10.00 часа.