Начало / Последни новини / Силно представяне на каратеките от Спартак-Плевен на международен турнир по олимпийско карате

19 състезатели на плевенския клуб „Спартак-Плевен“ участваха в Международния турнир по олимпийско карате „Иппон куп Лесковац”, който се проведе на 25 ноември 2018 г. в сръбския град Лесковац. Състезанието събра 34 клуба от България, Македония, Сърбия и Черна гора.

Каратеките на „Спартак-Плевен”  спечелиха 2 златни, 6 сребърни и 10 бронзови медали. Взеха участие във всички състезателни дисциплини – ката индивидуално, ката отборно и кумите индивидуално.

Най-атрактивно бе участието на отбора ни по ката при най-малките род. 2010-2009 г., които след 3 победи и 1 загуба с 2:1 съдийски гласа , отстъпиха на финала и се класираха на второ място сред достойната конкуренция от 15 отбора.

Имената на отбора ни са Теодора Иванова – 7 г., Дариан Абди – 8 г. и Ивайло Василев – 7 г.

„Отлично представяне в последното за сезона състезание” , коментираха треньорите Милена Кирниколова и Маринела Петрова. „Състезателите ни показа умения да се адаптират бързо към различни състезателни правилници, каквита са правилниците по шотокан карате- до и по олимпийско карате”.

Предстои заслужена почивка, след което нов сезон за подготовка, като първото състезание по правилника на олимпийско карате ще е силния международен турнир „Никон Опен”, което ежегодно се провежда в София и събира над 800 състезатели от повече от 15 държави.