Начало / Последни новини / Селекцията на Барни с категоричен успех

Селекцията на Барни с категоричен успех

Юношите старша възраст на плевенския Спартак биха с 3:0 в Полски Тръмбеш връстниците си от местния Янтра. Двубоят бе от 12-ия кръг на А групата – зона Велико Търново. Така селекцията на Светослав Бърканичков продължи възходящото си представяне през пролетта. Плевенчани можеха да разгромят съперниците си при малко късмет и пълна концентрация в завършващата фаза. Те контролираха всичко на терена до самия край. През първото полувреме Светослав Панталеев уцели гредата. Най-добрия на терена – капитана Георги Христов също бе близо до откриване на резултата. Почивката обаче дойде при 0:0. След нея гостите материализираха тоталното си превъзходство. Първо в 57-ата минута атака през центъра продължи с двойно подаване и извеждане на Радослав Батов на стрелкова позиция. Той шутира, вратаря изби, но при втория опит нападателя насочи топката в мрежата. Четвърт час по-късно Стефан Начев получи топката в коридор, надбяга бранителите и удвои аванса на Спартак. Отново той бе точен в 78-ата минута, оползотворявайки пас на Батов. Централният защитник Христов също излезе на изгодна позиция, но пропусна да реализира.