Начало / Последни новини / Седмо място за СКЛА Феникс 2004 на троен скок

Седмо място за СКЛА Феникс 2004 на троен скок

Елина Ковачева от плевенския СКЛА Феникс 2004 се класира на седмо място на троен скок в столичната зала „Асикс Арена“. Там се проведе националния шампионат по лека атлетика за девойки и юноши под 18 години. 10,94 метра е най-добрия резултат на Ковачева. Тя започна обещаващо – 10,85 м и веднага попадна в призовата тройка. В четвъртия опит направи най-добрия си резултат. До края обаче не успя да премине границата от 11 метра. Това сториха пет състезателки. Надежда Враждева /СКЛА Ботев Пловдив/ стана шампионка с 11,73 м. Сребърният медал е за Петя Софийска /Локомотив-Пловдив/ – 11,36 м, а бронзовия взе Василена Антонова /СКЛА Ивайло Младенов/ – 11,33 м.

В овчарския скок при юношите Мишел Андреев от Спринт /Червен бряг/ се класира осми с 260 см. Титлата заслужи пловдивчанина Юлиян Минчев – 350 см.