Начало / Последни новини / Седмо място за Невяна Владинова в дебюта й на ОИ

Седмо място за Невяна Владинова в дебюта й на ОИ

Плевенчанката Невяна Владинова завърши на седмо място във финала на индивидуалния многобой по художествена гимнастика в първото си участие на Олимпиада. Осигури си тази престижна позиция със силните си изяви в Рио де Жанейро, събирайки общ сбор от 70.733 точки.

Олимпийска шампионка стана Маргарита Мамун от Русия със сбор от 76.383 т.. Афишираната като фаворитка за титлата – трикратната световна шампионка в многобоя Яна Кудрявцева от Русия, остана втора със 75.608. Бронзовият медал спечели украинката Ганна Ризадтинова със 73.583. Пред Владинова зъвършиха още Сон Йон-Дже /Южна Корея/, гимнастичките от Беларус – Мелита Станюта и Катерина Халкина.

22-годишната ни съгражданка стартира отлично във финалната надпревара с перфектно изпълнено съчетание с най-неудобния й уред – обръч, което бе оценено високо от съдиите – 17.883. Това й отреди седмо място след първия уред. Последва много добро изпълнение с топка и въпреки малката грешка заслужи оценка от 17.750. Така затвърди седмата си позиция във временното класиране след изиграването на двата уреда. Най-доброто й изпълнение бе с бухалки, въпреки че съчетанието бе доста трудно. Съдиите оцениха това и Неви получи най-високата си оценка във финала – 18.050. Тя я изкачи на пето място след приключване на битката на трите уреда. С лентата плевенската гимнастичка не се представи на нивото от предишните три изпълнения, но все пак завърши успешно участието си в Бразилия. Последната й оценка бе най-ниската в състезанието – 17.050. Именно тя й отреди седмото място в крайното класиране.

Представянето на Невяна Владинова е безспорен напредък на големите първенства в индивидуалната надпревара за родната художествена гимнастика. Преди четири години на Игрите в Лондон Силвия Митева завърши осма, а преди това Симона Пейчева също имаше две класирания във финала – десета в Пекин през 2008-а и шеста в Атина през 2004 г.