Начало / Последни новини / Седмо място за атлет от Червен бряг, плевенчани извън десетката в НШ по петобой

Седмо място за атлет от Червен бряг, плевенчани извън десетката в НШ по петобой

Лекоатлетът на СКЛА Спринт – Калоян Маринов се класира на седмо място в националния шампионат по петобой /60 метра гладко бягане, скок дължина, тласкане гюле, скок височина и 800 м гладко бягане/ за момчета под 16 години в столичната зала „Асикс Арена“. Червенобрежкият състезател завърши с 277 точки. Той бе победителят на 800 метра, които пробяга за 2:20,67 минути и заслужи 78 т.. В останалите дисциплини обаче остана извън призовата четворка. Най-близо до нея беше в скока на височина, където покори 1.54 м /71 т./ и завърши пети. 7,92 м му отредиха осма позиция на гюле. С място по-назад се класира в спринта на 60 м. Най-слабото му представяне бе на скок дължина – 16 място.

В същото състезание участваха и плевенчаните Емил Костов /СКЛА Спартак/ и Михаил Костов /АК Георги Дъков/, които завършиха съответно 10-и и 12-и от общо 22 състезатели. Шампион е Ангел Димитров от СК Мизия с 399 т. Ивайло Москов от ЛК Радио 999 е втори с 361 т. Бронзовият медал е за Павел  Шияков от КЛАСА /София/ с 317 т.