Начало / Последни новини / Рефер спря младшата на Спартак в Пловдив

Рефер спря младшата на Спартак в Пловдив

Спартак (Плевен) загуби с 1:2 като гост на Спартак-С 94 (Пловдив) в среща от 27-ия кръг на елитното футболно първенство на юношите младша възраст до 17 години. Домакините трябва да са благодарни на пазарджишкия рефер Цанко Миндалов, който направи всичко по силите си да им подари трите точки. Плевенчани тотално надиграха съименниците си от Пловдив. През първото полувреме те доминираха във всичко. Пред двете врати обаче беше скучно. Само веднъж Стефчо Начев надбяга защитниците, подаде голов пас, но не срещна подкрепа от съотборниците си. След почивката пловдивчани поизравниха играта, но отново съперника им имаше превес. В главно действащо лице обаче се превърна рефера. Той свири измислен фаул за домакините. Последва центриране, рикошет и топката спря в плевенската мрежа. Секунди по-късно Миндалов отсъди и измислена дузпа с реализирането на която резултата стана 2:0. В 72-ата минута Тихомир Николов разигра със съотборник, финтира двама и с прецизен шут по диагонала намали на 2:1. Секунди преди края отново той се устреми към противниковата врата и бе спрян с нарушение, но съдията не пожела да даде дузпа.