Начало / Последни новини / Рената на крачка от медал, Полина е седма в Стара Загора

Рената на крачка от медал, Полина е седма в Стара Загора

Четвърто място за Рената Петкова и седмо за Полина Макаева в балканският шампионат по лека атлетика за мъже и жени, който се проведе на стадион „Берое“ в Стара Загора. Класиранията на бившите съотборнички в АК Георги Дъков /Плевен/ са в дисциплината мятане на диск. 60 см не достигнаха на Петкова да се окичи с бронзов медал. Най-добрия си резултат – 50,86 метра постигна в последния си опит. В предишните последователно записа 45,41 м, 50,70 м, 49,08 м, 49,01 м и 49,25 м.

Макаева завърши с 42,16 м, които реализира в шестия си опит. Другите й резултати в състезанието бяха 40,19 м, 38,96 м и 41,20 м.

Титлата спечели Драгана Томашевич от Сърбия с 60,19 м. Вицешампионка е Крисола Анагностопуло от Гърция – 58,67 м. С 51,46 м, Естел Валеану заслужи бронзовия медал.