Начало / Последни новини / Рами Киуан с пореден златен медал

Рами Киуан с пореден златен медал

Боксьорът на БК Червен бряг – Рами Киуан завоюва поредния си златен медал. Стори го в Добрич където се проведе втория кръг от държавното лично-отборно първенство /ДЛОП/ по бокс за младежи. Възпитаникът на Дойчин Цанов бе над всички в категорията до 75 кг. /Същото направи и през април тази година в Горна Оряховица в първия кръг от отборния шампионат и купата на България./

Киуан започна с категоричен успех над Мирослав Стойнов. По същия убедителен начин се справи и с втория представител на домакините Андон Иванов. На финала не даде шанс на Даниел Любенов от столичния Локомотив.

Близо до крайната победа беше боксьорът на плевенския БК Мизия 80 – Валентин Иванов. Той загуби финалната битка при 52-килограмовите от представителя на варненския Черно море – Матвей Рязанов.

Бронзови медали за още двама плевенчани.

В категорията до 81 кг Асен Тодоров от Спартак стартира с победа над съотборника си Калоян Рашковски. На полуфинала обаче го победи Иван Стаменов от НСА.

При 91-килограмовите Джими Деянов също записа победи и загуба. Състезателят на БК Мизия 80 взе категоричен успех над Димитър Николов. В битката за класиране на финал обаче не успя срещу Георги Лефтеров от Боксова академия Борислав Бояджиев.

Загуби още в първите си срещи до 91 кг претърпяха Емил Енчев /Спартак-Плевен/ и Васил Стефанов /Червен бряг/.

61 боксьори в 10 категории се качиха на ринга в Добрич.