Начало / Последни новини / Рами Киуан с бронзов медал от международен турнир за младежи „Мемориал Емил Жечев“

Боксьорът от едноименния клуб на град Червен бряг – Рами Киуан се класира трети във второто издание на международния турнир за младежи „Мемориал Емил Жечев“ в София. Стори го в категорията до 75 кг, като състезател на българския национален отбор. В битката за участие във финала не успя срещу Нурбек Оралбай от Казахстан. В първите два рунда избраникът на селекционера Борислав Бояджиев бе надигран от съперника си. В последният обаче бе по-добър. „Доволен съм от представянето на Рами Киуан. Дори надмина очакванията ми. Все пак игра срещу противник от една от най-силните школи в света. За него това бе дебют на международния ринг“, коментира треньорът на БК Червен бряг – Дойчин Цанов.

Той определи турнира като изключително силен. В него взеха участие над 100 млади боксьори от 17 държави. Показател за класата е присъствието на най-силните боксови школи в света като Казахстан, Азербайджан, Русия, Монголия и други. България бе представена от 13 национали. Освен Киуан бронзови медали спечелиха още Любомир Костадинов /49 кг/, Радослав Кабаджов /52 кг/, Янко Илиев /60 кг/, Иван Атанасов /64 кг/, Борислав Велев /64 кг/, Мартин Иванов /69 кг/, Иван Стаменов /81 кг/ и Траян Маринов /91 кг/, Финалът в категорията до 91 кг бе български – Иван Киселаров срещу Божидар Божков. Последният победи, като и петимата рефери го определиха за по-добър в мача. Така България завърши с по един златен и сребърен и 9 бронзови медала. С най-много титли взе Русия – три.

Турнирът носи името на най-високопоставения българин в световните боксови структури – акад. Емил Жечев, който почина през 2015 г. на 88-годишна възраст. Той беше дългогодишен председател на Европейската боксова асоциация (ЕАБА), вицепрезидент на световната (АИБА) и шеф на съдийската комисия към АИБА.