Акценти

Разрешените количества билки за събиране разпредели екоинспекцията в Плевен

Еньовден - билки

Специална комисия, свикана от РИОСВ – Плевен, е разпределила количествата билки от лечебни растения, които могат да бъдат събирани през тази година на територията на област Ловеч, съобщиха от плевенската екоинспекция. Разпределението е извършено на базата на предварително подадени заявления от занимаващи се с билкозаготвителна дейност с търговска цел. Разпределени са  разрешените количества от цвят лечебна иглика и стрък лечебен ранилист.

Специалният режим на опазване и ползване се прилага за видове, чиито ресурси проявяват трайна тенденция за намаляване и съществува заплаха за естественото им разпространение в природата, обясниха от РИОСВ- Плевен.

През тази година в забранителния списък за събиране попадат 24 лечебни растения, сред тях са лечебна ружа, бял оман, див чимшир, дилянка и др.

Прочетете също:

„Малтери Суфле“ прави първата копка на завод за малц в Плевен

Един от трите най-големи производители на малц в света  – „Млатери Суфле”, дъщерно дружество на …