Акценти

Разкриха рецидивист, обрал пенсионерски клуб

Полицаи от Кнежа са установили автора на кражба от местния пенсионерски клуб. За времето от 4 октомври до 8.35 часа на 9 октомври е разбита входната врата на клуба и са откраднати стереоуредба, два телевизора, кафемашина и туристическа газова бутилка.

След прецизна оперативна работа е установен извършителят – 41-годишен от Кнежа. Мъжът е с дълго досие и е добре познат на органите на реда – има 19 регистрации за кражби, 2 регистрации за действия с наркотични вещества без разрешително и една регистрация за унищожаване на чуждо имущество, осъждан е 7 пъти за кражби.

Стереоуредбата, кафемашина, две тонколони, туристическа газова бутилка и вентилаторна електрическа печка са намерени и се съхраняват в полицията.

За престъпление по чл.195, ал. 1, т. 3 от НК е уведомен районен прокурор.

Прочетете също:

21-годишен от Пордим задържан за притежание на наркотици; пожари без загуби във и около Плевен

**Млад мъж задържан за притежание на наркотици; запалени отпадъци без значителни щети в Плевенска област** …