Начало / Последни новини / Радослав Панталеев с бронзов медал от световното по бокс

Радослав Панталеев с бронзов медал от световното по бокс

Плевенчанинът Радослав Панталеев приключи участието си на световното първенство по бокс за мъже в руския град Екатеринбург с бронзов медал.

Това стана факт след загуба на полуфинала в категорията до 91 кг от представителя на домакините Муслим Гаджимагумедов. Имаше вероятност тази среща въобще да не се провежда и Радо да се класира без бой на финал, заради тежка контузия в главата на 22-годишният руснак от предишния му двубой. В крайна сметка обаче Гаджимагумедов успя да се възстанови от тежкия хематом и се качи на ринга. Между въжетата убеди съдиите, че е по-добрия от Панталеев и реферите единодушно му присъдиха успеха – 5:0. За плевенчанина, който преди този мач спечели три победи остана утехата, че взе първи медал от световно първенство за мъжкия ни бокс от десет години. За последно такъв спечели друг плевенски боксьор – Детелин Далаклиев, който през 2009 г. стана шампион на планетата в Милано /Италия/.

Снимка: boec.bg