Начало / Последни новини / Призово класиране за плевенските бриджори в турнира „Панайот Узунов“

Призово класиране за плевенските бриджори в турнира „Панайот Узунов“

Десетото издание на двойковия турнир по спортен бридж в памет на плевенския бриджор Панайот Узунов се проведе в края на миналата седмица. В него взеха участие 10 двойки от Плевен,Червен бряг и Белене.

След изиграни 40 срещи в 4 кръга първото място спечели  двойката  Петър Гвоздев-Валери Стоянов (Червен бряг), следвани от плевенските двойки Слави Алексиев-Олег Петракиев и  Веселин Узунов-Пламен Балев.

Турнирът „Панайот Узунов” е част от комплекс от състезания по дисциплини, които  доцент полковник Панайот Узунов е практикувал – футбол, хандбал, тенис, бридж, шахмат и математика. Организатори на състезанията са колеги на Узунов от бившето ВНВВУ“Г.Бенковски“ – Долна Митрополия.

По-рано в град Кюстендил се проведе четвъртият кръг от „Западна Лига“. Плевенският „Найтингейл“ се класира трети и продължава да води убедително в генералното класиране.