Начало / Последни новини / Престижно класиране на млади плевенски шахматисти на международен турнир в Тетевен

18-то и 22-ро място с актив от 6 точки заеха състезателите на СКШ „Плевен XXI“ Дарио Дерешки и Валентин Митев на провелия се от 10 до 16 август 2015г. 30-ти опен Тетевен, научихме от треньора на двете ммчета мс Христинка Илиева. В турнира взеха участие 130 шахматисти от всички възрастови групи, сред които и гости от Русия, Германия, Румъния и Албания. Те изиграха по 9 партии на класически шах под ръководството на главния съдия Димитър Илиев.

Спечелените 6 победи донесоха най-предно класиране на Валентин сред 12-годишните му конкуренти.
Момчето се представи отлично и на блиц турнира, в който с 7,5 т. от 11 възможни зае 7 място сред 50 участници. Най-бърза игра в надпреварата демонстрира Любомир Данов.Той спечели първото място с 10т.

С 8 т. от 9 възможни победител в Опен Тетевен стана Сашо Николов от ШК “ Марек Юнион Ивкони“ Дупница.
От юношите място в призовата шестица с актив от 6,5 т. извоюва 16 годишният състезател на ШК“Локомотив“ София Явор Тодоров.
С 6 т. и 20 място финишира третият плевенчанин участвал в турнира,14 – годишният Давид Цветанов, който от скоро се състезава за ШК“Асеновец 2000″ Асеновград.