Акценти

Предлагат Андрей Романов и арх. Христо Ковачев за почетни граждани на Плевен

община Плевен

Предложението Андрей Романов и арх. Христо Ковачев да бъдат удостоени със званието „Почетен гражданин на Плевен” ще гласува на редовното си заседание през април Общинският съвет в града.

Андрей Романов е кмет на Община Плевен в периода 1971-1979 г. Предложен е за удостояване със званието от група общински съветници от БСП.

Архитект Христо Ковачев е автор на много сгради в Плевен. Той е предложен за удостояване със званието от инж. Милчо Илиев, Андрей Романов, арх. Бойко Балабанов и писателя Георги Стойков.

И двете предложения са получили положителното становище на постоянната Комисия по култура, вероизповедания и международна дейност при Общинския съвет.

 

Прочетете също:

Концертен роял сбъдва мечтите на Народно читалище „Съгласие 1869“ в Плевен, събран чрез благотворителност и подкрепа за изкуството

Народно читалище „Съгласие 1869“ в Плевен се сдоби с нов концертен роял, сбъдвайки една от …