Начало / Последни новини / Поморие излъга Спартак на празника на Плевен

Поморие излъга Спартак на празника на Плевен

Нещастна загуба – 0:1 допусна плевенския Спартак от гостуващия му Поморие в среща от 17-ия последен за годината кръг на Втора професионална футболна лига. Тимът от морския град измъкна трите точки с попадение от дузпа. В 48-ата минута рефера Тихомир Алексов я отсъди за нарушение срещу Иван Колев и Христо Лемперов реализира. Само още една възможност имаха гостите. В 30-ата минута Ахмед Ахмедов изведе Колев сам срещу плевенския вратар, но той не успя да го прехвърли. През останалото време домакините доминираха и пропиляха доста положения. В 4-ата и 5-ата минута Григор Долапчиев и Крис Гади уцелиха гредите. Малко след това Гади пак не успя да вкара. След гола спартаковци заиграха още по-агресивно. В 52-ата минута Преслав Антонов също стреля в гредата. После Цветелин Радев имаше две положения. Най-чистото обаче пропиля Долапчиев десетина минути преди края, когато шутира в противник. Остана съмнение за дузпа, но съдията не даде такава.