Начало / Последни новини / Полина Макаева с бронзов медал от „Нови звезди”

Полина Макаева с бронзов медал от „Нови звезди”

Полина Макаева от плевенския АК Георги Дъков спечели бронзов медал от 39-ото издание на международния турнир по лека атлетика „Нови звезди“ за жени и мъже в София. Стори го в дисциплината мятане на диск с резултат 43,02 метра. Състезанието бе сериозен тест за плевенчанката, тъй като тя е във възраст девойки старша. Победителка в надпреварата стана друга възпитаничка на треньорката Галя Николова – Рената Петкова. Настоящата състезателка на столичния клуб КЛАСА бе предварително считана за фаворитка и го затвърди с постижение от 51,09 м.. Още пет медала – 4 златни и един сребърен завоюваха кадри на плевенската лекоатлетическа школа. Над всички в турнира бе бившата възпитаничка на треньора Пенко Козарски – Надежда Рачева. Настоящата спринтьорка на СК Костенец разби конкурентките си на 100, 200 и 400 метра. /Глория Радулова от АК Георги Дъков финишира пета на 200 м./

В скока на дължина триумфира друг плевенски възпитаник – Даниел Анков, който в момента се състезава за КЛАСА. Съотборничката му Вержиния Милашка взе сребърен медал в хвърлянето на копие при жените. Тя също е бивша атлетка на Галя Николова.