Начало / Последни новини / Полина Макаева пета в тласкането на гюле

Полина Макаева пета в тласкането на гюле

Лекоатлетката на АК Георги Дъков /Плевен/ – Полина Макаева се класира на пето място в тласкането на гюле от националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. Състезателката на Галя Николова, която вчера спечели безапелационно титлата в титулярната си дисциплина мятане на диск, днес завърши с резултат 9,97 метра. Реализира го в четвъртия си опит. Тук участва и съотборничката й Гергана Стоенчева, която не намери място в призовата десетка на крайното класиране. Шампионка стана Михаела Петкова от Дунав /Русе/ с 12,45 м. Сребърния медал е за Ивелина Петкова от Сливен. Цветая Русева от ЛК Спорт Атлетик-Разград се окичи с бронзовия. Непосредствено пред Макаева завърши състезателката на Локомотив 55 /Горна Оряховица/ – Петра Христова.