Начало / Последни новини / Полина Макаева очаквано шампионка, Мишо Иванов изпусна титлата

Полина Макаева очаквано шампионка, Мишо Иванов изпусна титлата

Очаквана шампионска победа на Полина Макаева в мятането на диск. Завоюва я на националния стадион „Васил Левски“, където се провежда националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика. Състезателката на АК Георги Дъков /Плевен/ и треньорката Галя Николова бе фаворита за крайния успех и затвърди абсолютното си превъзходство с резултат 43,20 метра. Разликата със сребърната медалистка Екатерина Димова от СКЛА Черно Море 2005 /Балчик/ е отчайваща – 7 метра. Тук съотборничките на плевенчанката – Гергана Стоенчева и Лидия Борисова завършиха съответно на 8-о и 9-о място.

Изненадата дойде от сектора за скок височина, в който по традиция битката се води предимно между състезатели на СКЛА Спартак /Плевен/ и Спринт /Червен бряг/. Поднесе я сочения за фаворит Михаил Иванов. Братът на най-добрия роден скачач Тихомир Иванов покори 208 см на мъжкия шампионат, но сега завърши само със 190 см. С този резултат приключи и балканския шампион за младша възраст Габриел Митов от Червен бряг, въпреки че най-доброто му лично постижение е 205 см. Сега двамата си поделиха сребърния медал. Шампион стана бургазлията Николай Янчев със 195 см. Тук пети е Габриел Владимиров от АК Плевен 2014. Следват спартаковците Браян Пейчев, Георги Велчев, а Марин Малашки е девети. Десетката завършва Пламен Николов от Спринт.

Спринтьорът Добромир Николов от АК Плевен 2014 пък спечели бронзов медал на 110 м с препятствия.