Начало / Последни новини / Поканиха СКСБ Спартак в силен международен турнир

Поканиха СКСБ Спартак в силен международен турнир

Плевенският клуб по скокове на батут Спартак ще участва в силен международен турнир. Поканата е отправена от организатора и домакин – Евротрамп /Кюстендил/. Състезанието ще се проведе от 23-и до 25-и септември, по повод националния празник 22-и септември – Ден на независимостта на България. В него ще участват най-малките момичета и момчета – до 8 години, 9-10 г. и 13-14 г. Освен най-добрите родни клубове в надпреварата ще има и състезатели от Гърция и Турция.

Въпреки високата класа, която се очаква, плевенския тим ще преследва върхови класирания. Това се отнася най-вече за националния ни състезател Александър Стефанов. Многократният шампион на България ще преследва първото място във възрастовата група при 13-14-годишните. Общо на осем състезатели ще заложат треньорите на Спартак – Тони Русев и Николай Лаков. На този етап освен Сашко е сигурно и участието на Владимир Панталеев в надпреварата до 8 г., както и на Евгени Горанов при 9-10-годишните. Двамата треньори все още уточняват кои ще са останалите петима. Със сигурност сред тях ще има дебютанти. „Целта е да усетят атмосферата на международните турнири. Наред с трупането на опит обаче ще преследват и добро класиране“, коментира Тони Русев.