Начало / Последни новини / Победа и още три призови класирания за СКО Север в национален крос „По стъпките на Васил Левски“

Първо, второ и две трети места спечелиха ориентировачите от плевенския СКО Север в традиционния крос „По стъпките на Васил Левски“ в град Троян. Сега беше 12-ото му издание. /Състезанието стартира като градско и в последствие се трансформира в национално в което участват най-добрите по лятно ориентиране в страната./

За първото място при мъжете до 21 години – Елит, Ивайло Вълев от плевенския тим измина 12 км с 1 контролна точка за 51:10 минути. Битката бе изключително оспорвана. Само на 6 стотни от секундата след него финишира Милен Ковачков от Браун тим /Велико Търново/. Призовата тройка допълни Мартин Аргиров /Истрос-Русе/. Непосредствено след него завърши триото от СКО Север – Калоян Иванов, Здравко Колев и Никола Иванов. Осми тук е съотборникът им Светлин Петров.

Елена Здравкова се забави със 128 секунди по 3-километровата дистанция и остана втора при момичетата до 12 години. В тази възраст Милен Иванов е трети при момчетата. Същото класиране и за Вилиана Гургурова /Ж16/ на 8 км. Тук петото място е за Деница Иванова. Петър Вутов /М35/ пък е осми.