Начало / Последни новини / Победа за Мартин Минков в дългата дистанция на ДП по коло ориентиране

Победа за Мартин Минков в дългата дистанция на ДП по коло ориентиране

Златен, по два сребърни и бронзови медала завоюваха състезателите на плевенския СКО Север в старта на дълга дистанция от държавното първенство по коло ориентиране в околностите на великотърновското Ново село. От плевенчани най-силно се представи Мартин Минков. Той спечели златен медал при мъжете до 40 години. В конкуренция с девет съперници, Минков измина 7.7 км с 9 контролни точки за 54:10 минути. Най-сериозния му противник Николай Попов от Компас – 1994 /Хасково/ финишира 4 мин. по-късно. 83 секунди не достигнаха на Лиляна Маринова за победа при дамите до 20 години. Битката бе изключително оспорвана. Спечели я габровката Димана Маринова, а второто място поделиха плевенчанката и представителката на домакините Теодора Табакова. Другият сребърен медал за СКО Север завоюва Данчо Борисов. В спора за златото с 3 минути и половина по-бърз от него беше разградчанина Милен Маринов. Бронзови отличия за Катерина Минкова /Ж16/ и Петър Вутов /М50/. Здравко Колев /М16/ пък завърши непосредствено след медалистите. Здравко Христов /М20/ е пети, а Цветелин Велков /М18/ – шести.