Начало / Последни новини / Победа за Мартин Минков в „Бодлите на розите”

Победа за Мартин Минков в „Бодлите на розите”

Мартин Минков от плевенския клуб по ориентиране Север спечели първо място в състезанието „Бодлите на розите” край Казанлък. Стори го при мъжете до 35 години. Надпреварата бе трибой, включващ – спринт, нощното състезание и друго на средна дистанция. Възрастовата група на Минков не участва в нощния старт, а крайната победа бе сбора на резултатите от другите две дисциплини. Битката за първото място бе между плевенският ориентировач и Антон Гочков от НСА Сивен /София/. Двамата си размениха победите, като Мартин бе най-бърз в спринта. Общият сбор от времената обаче го изстреля на върха.

Другото призово класиране за Север извоюва Цветелин Велков. В жестока конкуренция той завърши на трето място при 14-годишните. Състезателят от Плевен започна отлично – второ място в спринта, като допусна пред себе си само Калоян Петров от Вариант 5 /Търговище/. В нощния старт обаче изостана чак 12-и. На средната дистанция обаче разби конкуренцията – първо място. Общият му резултат от трите битки бе с 7:24 минути по-слаб от този на победителят Калоян Петров. Втори е Венцислав Пенев от Компас крос /Русе/.

Грета Борисова имаше шансове за добро представяне в женския елит до 21 години. Тя обаче участва само на средна дистанция, където завърши на трета позиция. При 18-годишните Лиляна Маринова е пета. Цветелина Цветанова и Катерина Минкова пък са съответно – 6-а и 11-а до 14 г.