Начало / Последни новини / Победа за Здравко Христов за купа ”Variant 5 days”

Победа за Здравко Христов за купа ”Variant 5 days”

Здравко Христов от плевенския клуб СКО Север спечели старта на средна дистанция в четвъртия етап на традиционното международно състезание по лятно ориентиране за купа ”Variant 5 days”. Той измина 4,1 км със 145 метра изкачване и 13 контролни точки с повече от половин час по-бързо от Мартин Рачев от Истрос /Русе/, който завърши втори.

Други трима наши ориентировачи финишираха на втора позиция, а още двама на трета. Здравко Колев изостана само с 20 секунди от победителя Калоян Петов от Търговище при момчетата до 16 години. Тук трети е другия състезател на СКО Север – Калоян Иванов.

След три поредни победи Данчо Борисов се класира втори при мъжете до 55 години. На две позиции след него е съотборника му Иван Димитров. Милен Симеонов /М21Б/ пък бе по-бавен с 23 секунди от победителя Атанас Вълев /Вариант 5 – Търговище/ и остана втори. С място по-назад е Никола Иванов /М18/, а в същата възрастова група Цветелин Велков е пети. Четвърто място за Вилиана Гургурова /Ж16/ и Янислава Симеонова /в Отворения Къс маршрут/. Даниел Симеонов /М45/ е пети, а Милен Гургуров /М50/ – шести.