Акценти

Плевен предлага седмица на културни изживявания с концерти, театрални постановки и изложби

През седмицата от 27 януари до 2 февруари в Плевен се провеждат разнообразни културни събития. На 30 януари, четвъртък, в зала „Катя Попова“ се състоя концерт на Фолклорен танцов ансамбъл „Дъга“ под ръководството на Албена Кръстева. Ансамбълът ще стартира нови групи за начинаещи в различни възрастови категории.

На 31 януари, петък, в същата зала зрителите имаха възможността да се насладят на „Световни любовни дуети“ в изпълнение на Разградска филхармония с диригент Борис Тодоров и солистите Мартина Табакова и Коцето – Калки.

В Арт център 2, на 29 януари, сряда, беше открита изложба на ученици от НУИ „Панайот Пипков“, представяща графика, живопис и рекламна графика.

ДКТ „Иван Радоев“ предложи на публиката театрални постановки като „Островът на съкровищата“ на 28 януари и „Балкански синдром“ на 29 януари, поставена от Русенския драматичен театър „Сава Огнянов“.

На 1 февруари, събота, на камерната сцена „Пан Бурянин“ се състоя премиерата на моноспектакъла „Не, аз благодаря!“ с участие на актрисата Бориса Сарафова – Черкелова.

В рамките на програмата, НЧ „Съгласие 1869“ представи представлението „Моята вечер, твоята нощ“ на 28 януари и кукленото шоу „Приключенията на кученцето Карла в космоса“ на 30 януари.

Кафе „Бордо“ предостави на своите гости музикални вечери с поета Людмил Ангелов на 29 януари и джаз изпълнения с Красимир Янкулов и Жорж Танев на 31 януари.

Прочетете също:

75 плевенски семейства подадоха заявления за еднократна помощ при раждане на дете през първото тримесечие на 2026 г.

Общо 75 плевенски семейства са подали заявления за отпускане на еднократна помощ при раждане на …