Начало / Последни новини / Плевен и Червен бряг над всички в скока на височина

Плевен и Червен бряг над всички в скока на височина

Плевен и Червен бряг отново доминират на скок височина. Този път в националния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета под 16 години. В столичната зала „Асикс Арена“ състезателите ни спечелиха титлите при двата пола, сребърен и бронзов медал.

Цветелина Герганова от СКЛА Спартак /Плевен/ стана шампионка при момичетата с резултат 150 см. Преодоля ги от раз, а преди това се справи със 140 см и 145 см. Със 150 см завършиха още Ивета Бойнова от АК Плевен 2014 и Пламена Миткова от пловдивския Локомотив. Те обаче преодоляха тази височина от трети опит. Бойнова изпревари пловдивчанката с по-бързо превземане на 140 см и 145 см и стана вицешампионка. Следващите пет състезателки завършиха със 145 см. Сред тях е съотборничката на Ивета – Теодора Спасова.

Денис Маринов Спринт /Червен бряг/ е шампион при момчетата. Той се справи от раз със 140 см, 150 см, 155 см, 160 см, от втори опит със 165 см. За победата скочи 170 см от трети път. Накрая опита два пъти на 175 см, но без успех. Божидар Съръбоюков от Хеброс /Харманли/ е вицешампион със 165 см. Бронзовият медал е за съотборника на Денис – Лъчезар Петков, който приключи със 155 см. Още двама скачачи от Спринт влязоха в призовата осмица – Янислав Илиев и Алиян Василев, завършили със 145 см. Девети е Станислав Николов от СКЛА Спартак /Плевен/ – 140 см.