Начало / Последни новини / Плевенчанка с бронзов медал от Държавното лично първенство за кадетки

Плевенчанка с бронзов медал от Държавното лично първенство за кадетки

Христина Йотковска от плевенския клуб по борба „Изобор“ се окичи с бронзов медал в Горна Оряховица, където се проведе Държавното лично първенство за кадетки. Очакваше се плевенчанката да е основен фаворит за титлата в категорията до 70 кг, но по пътя към победата я спря станалата в последствие вицешампионка Мартина Соргова от „Левски“ (София). Христина не само загуби, но допусна това с туш, пише plevensport.eu. Преди това тя просто прегази Дебора Анастасова от „Берое“ (Стара Загора), като превъзходството й бе смазващо и съперничката й не успя да се изправи на крака в последните 15 секунди на срещата.

В същата надпревара друга състезателка от „Изобор“ – Пламена Пенева, завърши на пето място. Тя имаше 12 противнички в категорията си до 52 кг. Надви две от тях с технически туш, но в други две сборвания загуби по точки.  В същата категория, но в надпреварата при момичетата, плевенчанката Моника Миткова се класира на осма позиция. За нея това беше дебютно участие на държавно първенство. Състезателката на „Изобор“ влезе в битката като фаворит за медал, заради отличното си представяне на силният международен турнир „Освобождение“ в Плевен, където спечели първото място. В Горна Оряховица, обаче, Моника загуби още на старта.