Начало / Спорт / Плевенчанката Рената Петкова с нова национална титла

Плевенчанката Рената Петкова с нова национална титла

Рената Петкова

Със златен медал от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст се окичи плевенската лекоатлетка Рената Петкова, съобщава plevensport.eu. Проспериращата лекоатлетка грабна поредната си титла с постижение от 44.02 метра в дисциплината мятане на диск. Възпитаничката на Галя Николова триумфира като постигна своя най-добър резултат в петия си опит. Петкова изпревари Магдалена Съйкова (СК Балкански лъвове – Септември), която стана втора с 38.88 м и шампионката на чук Антония Щерева (Атлет – Карнобат) с 36.68 метра.

В тройния скок при юношите плевенчанинът Даниел Анков спечели сребърен медал. Състезаващият се за Спартак (Плевен) атлет скочи в най-добрия си опит 14.48 метра, като само 12 см не му достигнаха, за да стаме шампион.

При девойките плевенската атлетика спечели и два бронзови медала през първия състезателен ден. При най-бързите бегачи, на 100 метра, Виктория Георгиева от Спартак (Плевен) завърши трета с резултат от 12.71 секунди.

Бронзов медал спечели и лекоатлетката на АК „Георги Дъков“ Виктория Миткова в хвърлянето на чук за девойки. Тя запрати уреда на разстояние 35.33 метра.