Начало / Последни новини / Плевенчани станаха победители в тласкането на гюле на турнира „Децата на София”

Плевенчани станаха победители в тласкането на гюле на турнира „Децата на София”

Представители на плевенската школа станаха победители в тласкането на гюле при момчетата и момичетата, родени 1999-2002 г., на турнира „Децата на София”. Данаил Кънчовски и Яна Копчева от АК Георги Дъков – Плевен се наложиха в сектора, пише bgathletic. Кънчовски тласна уреда на 13.62 м, за да изпревари Цветан Вълков (Олимпия – Враца) – 12.30 м и Иван Амиров (Хаммер-Хв – Трявна) – 9.56 м. Копчева пък се наложи с постижение от 13.67 м при момичетата. Нейна подгласничка стана Катрин Георгиева (КЛАСА) – 9.25 м. Третата позиция спечели Мария Захариева (Левски) – 7.55 м.

Лекоатлетическият турнир „Децата на София“ за първи път се проведе в два дни, вместо в един. Промяната във формата се наложи заради по-големия брой участници в състезанията. Тринадесетото издание на „Децата на София“ се проведе на националния стадион „Васил Левски“ вчера и днес.