Начало / Последни новини / Плевенчани на първите места в бридж турнир в памет на Панайот Узунов

Плевенчани на първите места в бридж турнир в памет на Панайот Узунов

Турнир по спортен бридж за двойки в памет на плевенския бриджор Панайот Узунов се проведе на 14 септември в Плевен. В него взеха участие 8 двойки от Плевен, Червен бряг и Белене. Те играха общо 28 дона по система „Всеки срещу всеки“.

На първите три места се класираха плевенски двойки. Първото място спечелиха  Слави Алексиев-Олег Петракиев, които събраха 102 точки от 168 възможни. Само на точка от тях остана двойката Росен Попов-Юри Николов, а трети са Веселин Узунов-Пламен Балев.

Турнирът се провежда за девети път и е част от комплекс от състезания по дисциплини, които  доцент полковник Панайот Узунов е практикувал – футбол, хандбал, тенис, бридж, шахмат и математика. Състезанията се организират от негови колеги от бившето ВНВВУ „Г.Бенковски“.