Начало / Последни новини / Плевенчани извън десетката на държавното по ориентиране

Плевенчани извън десетката на държавното по ориентиране

Нито един от плевенския СКО Север не се класира сред първите десет в своята възрастова група на държавното първенство по ориентиране /мъже и жени – 21 години, младежи и девойки – 20 г./. Стартът бе на дълга дистанция и се проведе в град Стрелча, местност Киселица.

Най-предно класиране от плевенчани за Паола Кръстева. В женския елит тя завърши 13-а по трасето от 7.4 км с 400 метра изкачване и 20 контролни точки. Шампионка е Илияна Илиева от Узана /Габрово/, следвана от Кристина Иванова /Младост-Благоевград/ и Наталия Димитрова /Академик-Варна/.

Лиляна Маринова измина 5.2 км с 250 метра изкачване и 14 контроли с 16-о време при девойките. Най-бърза бе Ния Георгиева от Диана /Ямбол/, пред съотборничките от Вариант 5 /Търговище/ – Мария Дерменджиева и Цвета Илиева.

Здравко Христов е 19-и при младежите. Стефан Йорданов от Сини камъни /Сливен/ първи преодоля 7.8 км с 400 метра изкачване и 21 контролни точки. В призовата тройка са още Тома Котков /Валди-София/ и Александър Иванов /Бегун-Варна/.