Начало / Последни новини / Плевенчани далече от медалите на гюле и скок дължина

Плевенчани далече от медалите на гюле и скок дължина

Плевенчани не намериха място сред призьорите в дисциплините тласкане гюле и скок дължина от националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета под 16 г., чийто домакин бе столичната зала „Асикс Арена“. Само Цветомир Стоенчев от АК Георги Дъков се класира в десетката на гюле. Извън нея останаха съотборниците му Александър Димитров – 11-и, Людмил Стефанов – 14-и и Леонид Пачков – 16-и.

Титлата завоюва Преслав Вълев от Варна. Призовата тройка допълниха тласкачи от Сливен и Пловдив.

13-ата позиция на Александър Енчев от СКЛА Феникс 2004 бе най-доброто плевенско класиране в дългия скок при момчетата. С място по-назад в същата дисциплина, но при нежния пол е съотборничката му Елина Ковачева. Титлите спечелиха Лъчезар Вълчев /Лудогорец-Разград/ и Стела Стоянова /Маратонец-Бургас/.