Начало / Последни новини / Плевенчанин отново шампион на България в клас НСЗ

Плевенчанин отново шампион на България в клас НСЗ

Плевенчанинът Ивелин Чапанов за втора поредна година стана шампион на България в своя клас НС3 от планинското рали-първенство на страната. Пилотът на Плевен рейсинг тим с неговото Рено Клио завърши на трета позиция в класа си последното състезание за годината – 34-ото издание на планинското изкачване „Шипка 2015“, пише plevensport.eu. Независимо от това, младият плевенски автомобилист грабна титлата в шампионата, като завърши със 115 точки след осемте проведени кръга. Само на 4 точки зад него в крайното класиране в клас НС3 остана неговият основен съперник през годината Стефан Стоев от АРА Моторспорт с Хонда Сивик.

Абсолютен шампион в планинското изкачване за 2015 г. е Любен Каменов от Каменов Рали Тим с Мицубиши Лансър Ево 8, който също триумфира на първото място за втора поредна година.