Начало / Последни новини / Плевенчанинът Тихомир Иванов скочи 2.25 в Сърбия

Плевенчанинът Тихомир Иванов скочи 2.25 в Сърбия

Най-добрият ни атлет в скока на височина – плевенчанинът Тихомир Иванов,  постигна 2.25 на състезание в сръбския град Крагуевац на 8 август, пише списание „Атлетика“.

Иванов участва извън класирането на отборното първенство на западната ни съседка и записа най-силния резултат в сектора, след като Милош Тосиевич и Миодраг Докич приключиха участие с успешни опити на 2.10.

Иванов атакува и кота 2.28, което  е норматив за световното първенство в Пекин, но не успя.

През миналата година възпитаникът на треньора Георги Гетов се класира седми на европейското първенство за мъже в Цюрих, а в началото на 2015 година регистрира участие и на еврошампионата в зала в Прага.

В началото на юли Тихомир зае седмо място на първенството на континента за младежи до 23 години в Талин с 2.18.