Начало / Последни новини / Плевенски лекоатлет завърши годината с поредните спечелени медали

Плевенски лекоатлет завърши годината с поредните спечелени медали

Два сребърни медала за Добромир Николов от АК Плевен 2014 на турнира по лека атлетика в зала за кадети, чийто домакин бе Букурещ /Румъния/. Спечели ги, подобрявайки личните си резултати в дисциплините 60 м с препятствия и спринта на 200 м. В първия старт го направи още в квалификациите, финиширайки за 8.19 секунди. Във финала бе изпреварен само от представител на домакините. В бягането на 200 м. спря хронометрите на 23.90 сек., като пак румънец стана победител.

Това е поредното силно състезание за 16-годишния Добромир. Преди него, в началото на октомври възпитаника на треньора Никола Николов /негов дядо/ завоюва три златни медала – скок на дължина, спринт 100 м и 200 м от международния турнир за юноши в Блед /Словения/.

През месец май пък взе сребърен медал на 110 м. с препятствия на юношески турнир в Белград /Сърбия/.