Начало / Спорт / Плевенският пилот Ивелин Чапанов трети на рали „Шипка 2014”

Плевенският пилот Ивелин Чапанов трети на рали „Шипка 2014”

ивелин чапановПлевенският автомобилен състезател Ивелин Чапанов продължава с отличното си представяне в националния планински рали шампионат. През изминалия уикенд пилотът на „Плевен Рейсинг Тийм“, който е без конкуренция в своя клас НС3, кара чудесно в предпоследния кръг от първенството – „Шипка 2014“, като финишира трети в общото генерално класиране в състезанието и напълно заслужено се качи на подиума, пише plevensport.eu. Както и в предните няколко кръга Чапанов със своето Рено Клио се пребори с останалите осем състезатели в клас НС3 и завърши на първо място с време 7:56.33 минути.

Доброто постижение му отреди и призовото трето място във всички класове в ралито, като плевенчанинът остана само зад победителя Любен Каменов („АСК Каменов Рали тийм“) с Мицубиши Лансър ЕВО 9 и Христо Манолов („АСК БОИЛА“) със същия автомобил.

В клас НС3, за автомобили от 1600 до 2000 кубика, след Чапанов финишираха Стефан Стоев („Ара Моторспорт“) с Хонда Сивик и Милен Узунов („Казанлък Моторспорт“), също с Хонда Сивик.