Начало / Последни новини / Плевенският клуб „Петромакс” трети в турнира „Национална купа Bulgaria open 2015″

Общо 420 каратеки от 30 клуба се включиха в турнира „Национална купа Bulgaria open 2015“, който се проведе през уикенда в столичната спортна зала „Локомотив“. Комплексен победител стана софийският клуб „Никон“, следван от „Самурай“- Добрич и „Петромакс“- Плевен.

Българската представителка в Първите европейски игри в Баку – плевенчнката Борислава Ганева от „Левски-Спартак“, грабна златото при жените в категория над 68 кг. Александра Стублева от „Никон“ триумфира при дамите до 68 кг., а Кристина Свиленова от „Щит“ стана първа в категория до 55 кг.

Златен медал при мъжете над 84 кг. извоюва Тихомир Тодоров от клуб „Алеко“,  а до 84 кг. победител стана Пламен Мошеков от „Атнес“. При мъжете до 75 кг. златен медал спечели Садик Садик от „Никон“, а шампион до 67 кг. е Веселин Димитров от “Шурикен“.

1-1карате-мъже

Първо място в най-атрактивната дисциплина – отборно кумите мъже, бе извоювано от свищовския тим „Алеко“. Освен купа, те получиха и парична награда от спонсора на турнира. Втори се наредиха от „Будо“- София, а трети станаха състезателите от клуб „Атнес“- Троян и „Никон“ – София. В същата дисциплина при жените победител стана „Никон“, следван от „Левски-Спартак“.

Снимка: Българска федерация по карате