Начало / Последни новини / Плевенските триатлонисти с отлично представяне за купа „Пловдив”

Плевенските триатлонисти с отлично представяне за купа „Пловдив”

Само преди дни състезателите  от плевенския клуб по триатлон „Борислав Доков” се завърнаха от успешно участие в турнир за Купа Пловдив. Плевенският клуб участва с 14 състезатели, които бяха в силната конкуренция на триатлонисти от България, Македония и Русия.

На  Олимпийска дистанция (1.5 км. плуване, 40 км. колоездене и 10 км. бягане) играещият треньор Иво Илиев грабна златен медал и купата. Той завърши цялата дистанция за 2 ч. 01 мин. и 32 сек. и с преднина 6 мин. и 24 сек. пред Цвятко Гогов, представител на домакините от „Три Екстрийм” – Пловдив. На трето място завърши плевенчанинът Стефан Кънчев, който до последно се бореше за сребро.

В Спринтова дистанция 750 м. плуване 20 км. колоездене и 5 км. бягане отново взеха участие двама представители на плевенския клуб. При много силна конкуренция Валентин Грижов завърши на 6-то място, а Симеон Иванов, който за първи път участва на такова състезание, е 17-ти.

В следващия старт на дистанция 300 м. плуване ,15 км. колоездене и 3 км. бягане за състезатели родени 2004, 2005 и 2006 г. отново плевенчани са двама. Преслав Петков успя да се пребори за бронзов медал, след като имаше технически проблеми с велосипеда и падане. Никола Лишев плува без очила, тъй като се скъсаха на старта и загуби ценно време на плуването и се нареди на 4-то място.

При деца родени 2007, 2008, 2009г. участието на СКТ „Борислав Доков” е с две момчета и две момичета.  Деница Георгиева се класира на 11-то място, а Ивона Ватова е 12-та.  При момчетата в тази група Борис Божанов се класира на 5-то място, а Георги Георгиев е 10-ти.

В най-малката възрастова група  – деца родени 2010 г. и по-малки, плевенският клуб участва с  четирима състезатели. Валентин Илиев убедително пребори конкуренцията и грабна златото с повече от минута преднина пред Галин Ганев – представител на русенския клуб „Далян”. Ивайло Кацарски завърши на 4-то място, Симеон Неделчев е 5-ти, Борис Борисов е 8-ми.

Във финалната дисциплина щафета на дистанция 100 м, плуване 5 км, колоездене и 1 км  бягане първият плевенски отбор в състав: Никола Лишев – плуване, Валентин Грижов – колоездене и Иво Илиев бягане, завърши на 1-во място. Вторият плевенски отбор в състав: Преслав Петков – плуване, Стефан Кънчев – колоездене, Симеон Иванов – бягане, е втори, а третият отбор – Георги Георгиев – плуване, Валентин Илиев – колоездене, Борис Божанов – бягане, се класира първи при децата.

Плевенските триатлонисти са с надежди за нови отличия от последното за тази година Държавно първенство по триатлон, организирано от родната ни федерация в КК „Камчия”.