Начало / Последни новини /  Плевенските плувци Алекс и Дейвид Найденови спечелиха пет медала с екипа на „Аквазард“ – Плевен

В края на миналата седмица във Варна се проведе Международният турнир  ATON CUP – VARNA.  В състезанието взеха участие 32 клуба от България, Румъния, Молдова и Полша.  Въпреки голямата конкуренция плевенчаните Алекс и Дейвид Найденови постигнаха много високи класирания. Алекс Найденов спечели 1-во място на 200 метра кроул,   2-ро място на 100 м гръб и  4-то място на 100 м кроул.                                                                                                   Неговият брат Дейвид Найденов постигна  2-ро място на 200 м кроул,  3-то място на 200 м съчетано плуване, 3-то място на 100 м кроул.

Силни класирания постигнаха и другите участвали в състезанието от отбора на „Аквазард“ – Плевен.

Мадлен Петрова:  5-то място  на 100 м бруст, 5-то място на 50 м кроул, 6-то място на 50 м бруст.

Ния Хайрабедян: 5-то място на 100 м бруст, 6-то място на 50 м кроул.

Стилиян Кунов: 4-то място на 50 м бруст, 4-то място на 100 м бруст.

Павел Горанов: 5-то място на 50 м бруст, 5-то място на 100 м бруст, 7-мо място на 50 м кроул.

Това първо състезание за повечето деца на младия клуб „Аквазард“ показа потенциала им за бъдещи добри класирания.